Zakończenie sezonu motocyklowego 2016 – podsumowanie

logo

W dniu 1 października 2016 roku średzcy Etyliniarze zakończyli oficjalnie sezon motocyklowy. Jak wynika z obliczeń była to już 16-ta impreza związana z otwarciem lub zamknięciem sezonu motocyklowego. I tym razem pogoda dopisała. Było pogodnie i czasem słoneczko przyświecało mocniej.
Tradycyjnie już, średzkie imprezy rozpoczynają się od mszy świętej, która odbyła się na placu Pachura Moto Center. Zaprzyjaźniony ksiądz Eda z Gułtów w czasie kazania wspominał jak kruche jest ludzkie życie i byśmy każdego dnia dobrze z niego korzystali. Po mszy nastąpiło gromkie „Sto lat” odśpiewane przez motocyklistów księdzu Edzie w związku z jego najbliższymi urodzinami. Jak co roku przed wyruszeniem na paradę jeźdźcy i ich maszyny zostały poświęcone.
Około godziny czternastej rozpoczęła się najbardziej atrakcyjna część zakończenia sezonu – parada motocyklowa ulicami Środy Wielkopolskiej. W paradzie udział wzięło około 750 motocykli. Na jej czele jechali włodarze miasta i powiatu – Burmistrz Wojciech Ziętkowski i Starosta Marcin Bednarz. Paradę oglądali licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta. O atrakcji parady niech świadczy fakt, że już w poniedziałek na portalach internetowych można było obejrzeć kilka filmów relacjonujących jej przebieg.

Po 30 minutach jazdy parada dotarła nad średzkie jezioro. Tam czekała na uczestników grochówka z kotła i kiełbaska z bułką przygotowane przez Etyliniarzy oraz inne potrawy serwowane przez Max Marinę. To był czas na rozmowy dotyczące mijającego sezonu. Były wspomnienia odbytych podróży i przygód, a także plany na przyszły sezon. Dla ducha organizatorzy przygotowali koncerty zespołów: Last Minute z Poznania, który zaprezentował własne aranżacje muzyki Jimmiego Hendrixa, Mullen Band, który także w klimacie rockowym przypomniał najlepsze przeboje U2, T.Love czy Lady Pank. Po zespołach tradycyjnie na scenę weszli chłopcy z DJ4YOU, czyli Tomek i Krzysztof, którzy do zakończenia imprezy serwowali klimatyczną muzykę.
Jak co roku, w czasie spotkania najmłodsi Etyliniarze zbierali do puszek pieniądze na wsparcie Domu Dziecka w Bninie. Z tej zbiórki dla dzieci z Bnina przekazane zostanie 2000zł. Podsumowując – po raz kolejny Etyliniarze zaliczają do udanych zakończenie sezonu motocyklowego i już przygotowują się do otwarcia sezonu w roku 2017.

Zarząd Stowarzyszenia Etyliniarzy dziękuje swoim członkom za zaangażowanie w organizacji całego przedsięwzięcia. Pragnie również podziękować współorganizatorowi Urzędowi Miasta i sponsorom za pomoc w zorganizowaniu imprezy, służbą porządkowym -Policji, Straży Miejskiej za zabezpieczenie trasy.

Sponsorzy imprezy:
Urząd Miasta
Spółka XXI
Powiat Średzki
Pachura Moto Center
Norbert Pachura
Jacek Ochowiak
MARK JOHN
Solarium Izabela
Ryszard Hauke
Pizzeria Goody
Mariusz Skrobosiński – Piekarnia Adam i Ewa
Max Marina
Ka-Boom! Agencja Eventowa
Firma Walkowiak
Scena System Światło i Dźwięk
RIP Auto Detaling
DJ4YOU.

Patron medialny:
Gazeta Średzka, Głos Powiatu Średzkiego.

na silniku: WordPress | projekt: sg-studio |