Zakończenie sezonu 2017 – podsumowanie

Zakonczenie Sezonu Sroda Wlkp 2017

W minioną sobotę średzcy Etyliniarze oficjalnie zakończyli sezon motocyklowy. Na imprezie pojawiły się nie tylko ścigacze, skutery, ale również quady i potężne maszyny turystyczne – łącznie blisko 1000 motocykli. Tego dnia nie zabrakło także polowej mszy świętej i ogniska, setek rozmów, wspomnień i planów na kolejny rok.
Zgodnie z tradycją impreza rozpoczęła się na placu Pachura Moto Center na ul. Brodowskiej, gdzie ku uciesze organizatorów przybyli motocykliści z całej Wielkopolski. Średzkie zakończenie sezonu motocyklowego to już od kilku lat impreza o charakterze ponadregionalnym – widać tu nie tylko średzkie rejestracje.
Inauguracją wydarzenia była msza święta poprowadzona przez ks. Eda Jaworskiego z Gułtów. Po wspólnej modlitwie, jeźdźcy i ich maszyny zostały poświęcone, po czym ruszyli w dalszą drogę. Przed godzina piętnastą rozpoczęła się najbardziej atrakcyjna część zakończenia sezonu – parada motocyklowa ulicami Środy Wielkopolskiej. Na jej czele jechali włodarze gminy i powiatu, Starosta Marcin Bednarz i Burmistrz Wojciech Ziętkowski, a pięknym maszynom przyglądali się licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta. Dzięki sprawnej i profesjonalnej pomocy Policji, parada szybko i bezpiecznie dotarła nad średzkie jezioro, gdzie rozpoczął się piknik motocyklowy.

Na miejscu każdy uczestnik mógł liczyć na coś dobrego dla ciała i duszy.
Wszystkich obecnych nad jeziorem średzkim powitali Burmistrz Miasta Wojciech Ziętkowski oraz Starosta Powiatu Średzkiego Marcin Bednarz. Włodarze gratulowali udanego sezonu, a także życzyli świetnej zabawy w doborowym towarzystwie. Po krótkich podsumowaniach i przemówieniach przyszedł czas na zabawę. W sobotę na scenie pojawiły się takie zespoły jak „The Old Band”, „Cisza” oraz „DJ4YOU”. Na każdego czekała grochówka z kotła i kiełbasa z bułką, które przygotowane zostały przez Etyliniarzy lub bardziej konkretne pożywienie przy restauracji MaxMarina. Dla uczestników imprezy przygotowano także inne atrakcje w postaci pokazów motocykli BMW i Indian czy strzelanie z wiatrówki. Jak co roku, w czasie spotkania najmłodsi Etyliniarze zbierali do puszek pieniądze na wsparcie Domu Dziecka w Bninie.
To, że fani dwóch kółek kończą sezon, nie oznacza, że znikną z średzkich ulic. „Dzisiaj mamy oficjalne zakończenie i mimo że żegnamy sezon, dalej pozostajemy aktywni. Przed nami Motomikołaje czy kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – zapewniamy, że Stowarzyszenie Etyliniarzy Motocyklistów Ziemi Średzkiej na okres zimowy w swych działaniach nie ustępuje.” – mówi Zarząd Stowarzyszenia. Etyliniarze dziękują także swoim członkom za zaangażowanie w organizacji całego przedsięwzięcia, sponsorom za pomoc w imprezie oraz policji za zabezpieczenie trasy.

Sponsorzy imprezy: Urząd Miejski w Środzie Wielkopolskiej, Środa XXI sp z o.o., Powiat Średzki, Pachura Moto Center, Norbert Pachura, Jacek Ochowiak, MARK JOHN, Solarium Izabela, Ryszard Hauke, Pizzeria Goody, Musielak S.J. ASO CITROEN, Piekarnia Adam i Ewa, Max Marina www.maxrestauracje.pl, Ka-boom! Agencja Eventowa, Firma Walkowiak, Scenasystem.eu Technika Estradowa

Patron medialny: Gazeta Średzka; Głos Powiatu Średzkiego

Galeria zdjęć (foto: Viola Golba-Sobolewska)

 

na silniku: WordPress | projekt: sg-studio |