Spotkanie Wigilijne 2015

wigilia2015

12 grudnia – Etyliniarze spotkali się w swojej siedzibie, by przełamać się opłatkiem. Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia są wspaniałą okazją by życzyć sobie wszystkiego najlepszego z ich okazji. Spotkania takie są u motocyklistów ziemi średzkiej już tradycją.
Spotkanie otworzył i wszystkich powitał Prezes stowarzyszenia Dawid Machowiak. Następnie głos zabrał zaprzyjaźniony z Etyliniarzami ksiądz Eda Jaworski z Gułtów, który przypomniał postać Św. Bartłomieja oraz istotę świąt, które są przed nami.
W tym roku gośćmi specjalnymi byli Burmistrz Miasta Środa Wielkopolska Wojciech Ziętkowski i Starosta Średzki Marcin Bednarz. Włodarze miasta i powiatu w swoich przemówieniach skierowali wiele ciepłych słów. Były podziękowania za aktywne uczestnictwo w życiu naszego miasta i powiatu, uznanie za działania charytatywne oraz życzenia wielu sił w kontynuacji działań stowarzyszenia.
Zanim nastąpiło przełamanie się opłatkiem, udało się w „trybie pilnym” zebrać pieniądze na pomoc dla Jacka, który po wypadku motocyklowym znalazł się w trudnej sytuacji życiowej. W spontanicznej zbiórce udało się zebrać ponad 1200zł, które przekazane zostaną Rodzinie Jacka.
W dalszej części spotkania Etyliniarze przełamali się opłatkiem składając sobie życzenia, a następnie usiedli przy stołach zastawionych tradycyjnymi, wigilijnymi potrawami, które zostały samodzielnie przygotowane przez nich samych. Po posileniu ciała w siedzibie rozbrzmiały polskie kolędy śpiewane bezbłędnie dzięki specjalnie przygotowanym na tę okoliczność śpiewnikom. Po kolędach rozpoczęły się rozmowy dotyczące mijającego sezonu, a także już nadchodzącego. A to wszystko odbywało się przy muzyce serwowanej przez DJ Łukasza

na silniku: WordPress | projekt: sg-studio |