Rozpoczęcie sezonu 2017-podsumowanie

18278128_1665716726818778_6375551468095595556_o

29 kwietnia 2017 Stowarzyszenie Etyliniarze oficjalnie otwarło nowy sezon. Pomimo niesprzyjającej pogody, w sobotnie popołudnie do naszego miasta zjechało się około sześćset motocyklistów, by wspólnie wziąć udział w Średzkim Rozpoczęciu Sezonu Motocyklowego.
Zgodnie z tradycją impreza rozpoczęła się na placu Pachura Moto Center na ul. Brodowskiej, gdzie ku uciesze organizatorów przybyli motocykliści z całej Wielkopolski. Inauguracją wydarzenia była msza święta w intencji nadchodzącego sezonu, poprowadzona przez ks. Eda Jaworskiego z Gułtów. Po nabożeństwie odbył się pierwszy z trzech pokazów stuntu quadem i motocyklem, które zaplanowano na cały czas trwania imprezy. Paweł Karbownik i Leo Stunt pokazali liczne akrobacje, budząc przy tym zachwyt wszystkich zgromadzonych. Następnie, przed wyruszeniem w dalszą podróż, jeźdźcy i ich maszyny zostały poświęcone.
Około godziny czternastej rozpoczęła się najbardziej atrakcyjna część imprezy – parada motocyklowa ulicami Środy Wielkopolskiej. Na jej czele jechali włodarze miasta i powiatu – Burmistrz Wojciech Ziętkowski i Starosta Marcin Bednarz, a pięknym maszynom przyglądali się licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta. Dzięki sprawnej i profesjonalnej pomocy Policji, parada szybko i bezpiecznie dotarła nad Średzkie Jezioro, gdzie rozpoczął się piknik motocyklowy. Na miejscu każdy uczestnik mógł liczyć na coś dobrego dla ciała i duszy.

Oficjalnego otwarcia nad jeziorem dokonali: Prezes Stowarzyszenia Dawid Machowiak, Burmistrz Miasta Wojciech Ziętkowski oraz Starosta Powiatu Średzkiego Marcin Bednarz. Po krótkich przemówieniach, na scenie kolejno pojawiły się takie zespoły jak „Last Minute”, „Stage66” i „Mullen Band”. Jak co roku na każdego czekała grochówka z kotła i kiełbasa z bułką, które przygotowane zostały przez Etyliniarzy lub bardziej konkretne pożywienie przy restauracji Max Marina www.maxrestauracje.pl Dla uczestników wydarzenia nad jeziorem średzkim przygotowano także inne atrakcje w postaci konkursów na najgłośniejszy motocykl, strzelanie z wiatrówki czy kolejne odsłony pokazów stuntu oraz hamowni motocyklowej – Cerbol.com Motocykle, na której można było sprawdzić moc swojego motocykla.
Podczas spotkania najmłodsi Etyliniarze zbierali do puszek pieniądze na wsparcie Domu Dziecka w Bninie oraz na rehabilitację Marka Wawrzyniaka. Jedenastoletni chłopiec pod koniec stycznia przeszedł operację usunięcia guza rdzenia kręgowego. Obecnie niezbędne są środki finansowe na jego intensywną rehabilitację, która pozwoli mu odzyskać sprawność ruchową.
Zarząd Stowarzyszenia Etyliniarzy kieruje słowa wdzięczności dla swoich członków za zaangażowanie w organizację całego przedsięwzięcia.

Pragnie również podziękować współorganizatorowi Urząd Miejski w Środzie Wielkopolskiej oraz wszystkim sponsorom za pomoc w zorganizowaniu imprezy, a także służbom porządkowym – Policji i Straży Miejskiej za zabezpieczenie trasy.

na silniku: WordPress | projekt: sg-studio |