Podsumowanie rozpoczęcia sezonu motocyklowego 2016

logo

W sobotę, 30 kwietnia 2016 roku odbyło się kolejny już raz tradycyjne „Średzkie rozpoczęcie sezonu motocyklowego 2016″ organizowane przez Stowarzyszenie Etyliniarzy – Motocyklistów Ziemi Średzkiej.
Zgodnie z programem imprezy do godz. 13.00 nastąpił przyjazd uczestników imprezy na plac Pachura Moto Center w Środzie Wielkopolskiej. Polową Mszę Św. w intencji motocyklistów poprowadził Ksiądz Eda z Gułtów – zaprzyjaźniony Etyliniarzom motocyklista. Tematem kazania była wolność i jej granice – także te dotyczące korzystania z motocykli. Po nabożeństwie odbył się pokaz stuntu motocyklowego zaprezentowanego przez Rafała Kanik– polskiego stuntridera z Wilkowic nieopodal Bielska-Białej. O godzinie 14.00 ruszyła parada, którą poprzedziło poświęcenie maszyn.
Podczas średzkiego rozpoczęcia sezonu ponad tysiąc motocyklistów przejechało ulicami miasta. Dzięki sprawnej i profesjonalnej pomocy Policji, parada szybko i bezpiecznie dotarła nad Średzkie Jezioro, gdzie rozpoczął się piknik motocyklowy. Na miejscu każdy uczestnik mógł liczyć na coś dobrego dla ciała i duszy. Otwarcia nad jeziorem dokonał Starosta Powiatu Średzkiego Marcin Bednarz, który uczestniczył od początku w imprezie.
Jak co roku na każdego czekała buła z kiełbasą przy ognisku lub bardziej konkretne pożywienie przy restauracji MaxMarina. Podczas imprezy zagrały zespoły: „Cisza“, „All in Roll“, Mirek Elimer upodobniając się do Czesław Niemena oraz wykonując „Freedie Mercury Show“. Między koncertami obejrzeć można było pokaz tancerek z „Dance-Art Studio tańca i fitnessu“ oraz wylicytować m. in. Zegarek, plecak czy Vouchery na wypożecznie motocykla na weekend. Podczas trwania całej imprezy odbywała się zbiórka pieniążków dla Domu Dziecka w Bninie. Łącznie udało się zebrać ok. 7500 zł.
Kolejne pokazy swoich umiejętności Rafał Kanik zaprezentował już na placu parkingowym. Podczas imprezy dzięki salonowi motocyklowemu MOTO44 z Poznania obejrzeć można było motocykle różnych marek (Aprilia, Moto Guzzi czy MV Agusta), sprawdzić moc swojego motocykla na stanowisku firmy Cerbol z Poznania, gdzie silniki były kręcone do tzw. „odcięcia zapłonu“, a także wziąźć udział w dynamicznym pokazie motocyklów Husqvarny na tzw. „Górce Wojtaszaka“. Kulminacyjny poziom hałasu został osiągnięty w czasie konkursu na najgłośniejszy motocykl. Właściciele najlepszych maszyn w tej konkurencji odjechali z wspaniałymi nagrodami(puchary, środki smarne i inne gadżety motocyklowe). Podczas rozpoczęcia nie mogło również zabraknąć konkursu strzelania z wiatrówki. Rywalizacja była bardzo zacięta, a konkurs trwał przez kilka godzin. Pierwsza trójka wygranych strzelców otrzymała puchary wraz z upominkami motocyklowymi takimi jak: kosmetyki dla maszyn, kask czy plecak. Wieczorem zabawa trwała przy muzyce serwowanej przez DJ4You.
Stowarzyszenie Motocyklistów Ziemi Średzkiej – Etyliniarze, przeprasza mieszkańców Środy Wlkp za chwilowe utrudnienia komunikacyjne powstałe podczas parady motocyklowej.

Współorganizator
Urząd Miejski w Środzie Wielkopolskiej
Sponsorzy:
Spółka XXI
Powiat Średzki
Szpital Średzki
Dance-Art Studio Tańca Fitnes
DARKO
DJ4YOU
Firma Walkowiak
Ryszard Hauke
Ka-boom! Agencja Eventowa
Mariusz Skrobosiński Piekarnia Adam i Ewa
MARK JOHN
Max-Marina
MIDAS
MOTO 44
MOTO KLINIKA
Jacek Ochowiak
PACHURA MOTO CENTER
Norbert Pachura
Scena System Światło i Dźwięk
Solarium Izabela
SPS
STRUGAREKBUS
Partnerzy:
Gazeta Średzka
Głos Powiatu Średzkiego

na silniku: WordPress | projekt: sg-studio |