FINAŁ rajdu „motocyklowego im. OKIEGO-Macieja Strugarka”

10353634_1054421714614952_4469426519014031868_n

Ku pamięci Macieja „Okiego” Strugarka
W sobotę, 13 czerwca 2015 roku odbył się II Rajd Motocyklowy im. Macieja „Okiego” Strugarka.
W ten sposób Etyliniarze – Motocykliści Ziemi Średzkiej upamiętniają swojego Kolegę, który zginał w wypadku motocyklowym w 2012 roku niedaleko Śremu. Maciej z zawodu był strażakiem w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wlkp., dlatego formuła rajdu przewiduje także elementy właściwe pożarnictwu.

O godz. 10.00 oficjalnie otwarto na Yumie – miejscówce Etyliniarzy – biuro rajdu, gdzie ostatecznie do startu zgłosiło się 39 załóg. Po krótkiej odprawie technicznej, o godz. 11.00 w trasę ruszyli pierwsi motocykliści. Pogoda była słoneczna. Uczestników „startowali” rodzice Macieja, czyli Wiesława i Zbigniew Strugarek.

Już w Środzie Wlkp., na terenie KP PSP miała miejsce pierwsza konkurencja – strącanie pachołka przy użyciu strumienia wody. W Zaniemyślu odbył się slalom między pachołkami. Między Zaniemyślem a Krzykosami uczestnicy mieli możliwość „spotkania” się ze stróżami prawa – czyli milicjantami w Polonezie Jacek Hauke i Uazie Mar Cin Hauke. W Krzykosach zadaniem było nalanie odpowiedniej ilości wody do przygotowanych naczyń. Kawałek dalej w Nowym Mieście nad Wartą na uczestników czekało strzelanie z wiatrówki siedząc na motocyklu. Kolejny punkt to OSP w Książu Wlkp., gdzie należało rozwiązać test z zakresu przepisów ruchu drogowego. Ostatnim punktowanym zadaniem było rzucanie lotkami do tarczy w motocyklowych rękawicach, które odbyło się na terenie KP PSP w Śremie. Oczywiście wszyscy uczestnicy zatrzymywali się w miejscu, gdzie zginął Maciej i zapalali znicze. Cała trasa liczyła około 100 kilometrów.

Po powrocie do Środy Wlkp., na Yumie czekała już grochówka z kotła, kiełbasa z grilla i napoje. Gdy wszystkie załogi zameldowały się na mecie, udano się motocyklami na cmentarz, gdzie pochowany jest Maciej, by złożyć kwiaty i zapalić znicze. Po powrocie na Yumę zaśpiewała Anna Dydymska.

O 16-ej komisja sędziowska była gotowa ogłosić wyniki. Etyliniarze wyróżnili upominkami wszystkie dzieci, które brały udział w rajdzie w charakterze pasażerów. Następnie wyróżniono (zestawami kosmetyków motocyklowych) dwie kobiety, które uczestniczyły w rajdzie jako kierujące oraz tych uczestników, którzy osiągnęli trzy najsłabsze wyniki. I wreszcie ogłoszono trzech najlepszych zawodników. Zwycięzcą został Tomasz Litke „Litwos”, drugie miejsce zajęła załoga Jacek Nowaka z żoną Elą i córką Gosią, trzecie miejsce na podium przypadło Piotr Walkowiak . Najlepsi otrzymali puchary, nagrody rzeczowe oraz gratulacje od Burmistrza Środa Wlkp. Wojciecha Ziętkowskiego, który zaszczycił swoją obecnością podsumowanie rajdu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo.

Etyliniarze serdecznie dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tej wspaniałej imprezy, w szczególności strażakom, i już teraz zapraszają za rok na trzecią edycję rajdu im. Macieja „Okiego” Strugarka.

foto: Viola Golba-Sobolewska Galeria zdjęć

na silniku: WordPress | projekt: sg-studio |