„Ambasadora Powiatu Średzkiego 2014” w kategorii „Turystyka”

3

W dniu wczorajszym odbyła się po raz jedenasty gala „Ambasador Powiatu Średzkiego”. Podczas uroczystości w restauracji „Wiedeńska” zgromadziło się wiele zasłużonych osób dla naszego Powiatu. Wśród nominowanych znaleźli się również Etyliniarze. Zarząd Powiatu Środy Wielkopolskiej zadecydował o przyznaniu tytułu Ambasadora w kilku kategoriach. Z wielką przyjemnością przychodzi nam ogłoszenie, że to właśnie Stowarzyszenie Etyliniarze Motocykliści Ziemi Średzkiej otrzymało tytuł „Ambasadora Powiatu Średzkiego 2014” w kategorii „Turystyka”.

Dziękujemy Wam wszystkim za Wasze zaangażowanie, za Wasz poświęcony czas i serce dla innych..
To dla nas wszystkich Etyliniarze, wielkie wyróżnienie!!!

1 2 3 4 5 6 7

Zakończenie sezonu 2015 – podsumowanie

19

03 października 2015 w Środzie Wielkopolskiej Etyliniarze zorganizowali kolejne zakończenie sezonu motocyklowego. Z wstępnych obliczeń wynika, że na imprezie motocyklistów, pojawiło się około 800 maszyn z całej wielkopolski, i nie tylko wielkopolski.

O godzinie 14.00 rozpoczęła się Msza Św. prowadzona przez Ks. Eda Jaworskiego na terenie firmy Pachura Moto Center. Zakończenie sezonu było również okazją do zaręczyn pary motocyklistów oraz odśpiewania przez wszystkich po nabożeństwie gromkiego sto lat Księdzu Edzie, który w niedzielę obchodził swoje urodziny. Po poświęceniu motocyklistów wszyscy zebrani ruszyli na paradę ulicami miasta.

W sobotę podczas kwestowania oraz w trakcie licytacji zebrano 6500zł przez wolontariuszy Etyliniarzy dla podopiecznych z Domu Dziecka w Bninie oraz dla Gosi Staszak. Podczas imprezy istniała możliwość wylicytowania między innymi: Koszulki Lecha z podpisami piłkarzy, kasku motocyklowego, voucherów ufundowanych przez firmę RIP Auto Detailing z ul. Brodowskiej. Jedną z atrakcji był autorski występ Jerzego Kosińskiego, który sprezentował wszystkim piosenkę „Igła moja”

Zarząd Stowarzyszenia Etyliniarzy pragnie podziękować wszystkim motocyklistkom, motocyklistom, którzy w tym dniu byli z nami w Środzie Wlkp., którzy wsparli podczas kwestowania puszki wolontariuszy.. Urzędowi Miasta i sponsorom za pomoc w zorganizowaniu imprezy, służbom porządkowym: Policji, Straży Miejskiej i Straży Pożarnej za zabezpieczenie trasy, Bractwu Kurkowemu za uświetnienie imprezy wystrzałami armatnimi oraz dziękuje swoim członkom Stowarzyszenia za zaangażowanie w organizacji całego przedsięwzięcia.

Sponsorzy:
Urząd Miejski w Środzie Wielkopolskiejj, Spółka XXI, Pachura Moto Center , Stołówki Gminne Środa Wielkopolski, Norbert Pachura , Jacek Ochowiak. MARK JOHN, Ka-boom! Agencja Eventowa, Ryszard Hauke, Citroen Musielak, Solarium Izabela, Max Marina www.maxrestauracje.pl, Pizzeria Goody, Piekarnia Adam i Ewa Mariusz Skrobosiński, RIP Auto Detailing, www.skradzionymotocykl.pl, Gazeta Średzka, Głos Powiatu Średzkiego

galeria zdjęć: LINK (foto: Viola Golba-Sobolewska)

Video: Inforiders

03.10.2015 Zakończenie sezonu motocyklowego

data: 03.10.2015
start: 14:00

miejsce:
Pachura Moto Center
ul. Brodowska 40, Środa Wlkp
14:00 – Msza św. (ks. Eda Jaworski)
14:30 – parada ulicami miasta
15:00 – przyjazd nad jezioro średzkie
22:00 – oficjalne zakończenie imprezy

Podczas imprezy nad jeziorem dla motocyklistów darmowa grochówka oraz ognisko i muzyka serwowana przed DJ4YOU

W trakcie trwania zakończenia motocyklowego kwestujemy dla Gosi Staszak oraz podopiecznych Domu Dziecka w Bninie.

plakat_etyliniarze2015

Sponsorzy:
Spółka XXI, Pachura Moto Center, Stołówki Gminne Środa Wielkopolska, Norbert Pachura, Jacek Ochowiak, MARK JOHN, Ka-boom! Agencja Eventowa, Ryszard Hauke, Solarium Izabela, Max Marina www.maxrestauracje.pl, Pizzeria Goody, Piekarnia Adam i Ewa

Patronat mediany: Gazeta Średzka, Głos Powiatu Średzkiego

regulamin Zakończenia Sezonu Motocyklowego w Środzie Wielkopolskiej dostępny jest w poniższym linku (plik pdf)

REGULAMIN ZAKOŃCZENIA SEZONU MOTOCYKLOWEGO
Trasa przejazdu:

Wyjazd z placu Pachura Moto Center, Brodowska, Niedziałkowskiego, rondo Jana Pawła II, Poselska, Kościuszki, Szpitalna, Ks. Kegla, Wiosny Ludów, Dąbrowskiego, Żwirki i Wigury, Czerwonego Krzyża, Wałowa, Daszyńskiego, Nekielska, Spacerowa, Plażowa, Jezioro Średzkie.

FINAŁ rajdu „motocyklowego im. OKIEGO-Macieja Strugarka”

10353634_1054421714614952_4469426519014031868_n

Ku pamięci Macieja „Okiego” Strugarka
W sobotę, 13 czerwca 2015 roku odbył się II Rajd Motocyklowy im. Macieja „Okiego” Strugarka.
W ten sposób Etyliniarze – Motocykliści Ziemi Średzkiej upamiętniają swojego Kolegę, który zginał w wypadku motocyklowym w 2012 roku niedaleko Śremu. Maciej z zawodu był strażakiem w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wlkp., dlatego formuła rajdu przewiduje także elementy właściwe pożarnictwu.

O godz. 10.00 oficjalnie otwarto na Yumie – miejscówce Etyliniarzy – biuro rajdu, gdzie ostatecznie do startu zgłosiło się 39 załóg. Po krótkiej odprawie technicznej, o godz. 11.00 w trasę ruszyli pierwsi motocykliści. Pogoda była słoneczna. Uczestników „startowali” rodzice Macieja, czyli Wiesława i Zbigniew Strugarek.

Już w Środzie Wlkp., na terenie KP PSP miała miejsce pierwsza konkurencja – strącanie pachołka przy użyciu strumienia wody. W Zaniemyślu odbył się slalom między pachołkami. Między Zaniemyślem a Krzykosami uczestnicy mieli możliwość „spotkania” się ze stróżami prawa – czyli milicjantami w Polonezie Jacek Hauke i Uazie Mar Cin Hauke. W Krzykosach zadaniem było nalanie odpowiedniej ilości wody do przygotowanych naczyń. Kawałek dalej w Nowym Mieście nad Wartą na uczestników czekało strzelanie z wiatrówki siedząc na motocyklu. Kolejny punkt to OSP w Książu Wlkp., gdzie należało rozwiązać test z zakresu przepisów ruchu drogowego. Ostatnim punktowanym zadaniem było rzucanie lotkami do tarczy w motocyklowych rękawicach, które odbyło się na terenie KP PSP w Śremie. Oczywiście wszyscy uczestnicy zatrzymywali się w miejscu, gdzie zginął Maciej i zapalali znicze. Cała trasa liczyła około 100 kilometrów.

Po powrocie do Środy Wlkp., na Yumie czekała już grochówka z kotła, kiełbasa z grilla i napoje. Gdy wszystkie załogi zameldowały się na mecie, udano się motocyklami na cmentarz, gdzie pochowany jest Maciej, by złożyć kwiaty i zapalić znicze. Po powrocie na Yumę zaśpiewała Anna Dydymska.

O 16-ej komisja sędziowska była gotowa ogłosić wyniki. Etyliniarze wyróżnili upominkami wszystkie dzieci, które brały udział w rajdzie w charakterze pasażerów. Następnie wyróżniono (zestawami kosmetyków motocyklowych) dwie kobiety, które uczestniczyły w rajdzie jako kierujące oraz tych uczestników, którzy osiągnęli trzy najsłabsze wyniki. I wreszcie ogłoszono trzech najlepszych zawodników. Zwycięzcą został Tomasz Litke „Litwos”, drugie miejsce zajęła załoga Jacek Nowaka z żoną Elą i córką Gosią, trzecie miejsce na podium przypadło Piotr Walkowiak . Najlepsi otrzymali puchary, nagrody rzeczowe oraz gratulacje od Burmistrza Środa Wlkp. Wojciecha Ziętkowskiego, który zaszczycił swoją obecnością podsumowanie rajdu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo.

Etyliniarze serdecznie dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tej wspaniałej imprezy, w szczególności strażakom, i już teraz zapraszają za rok na trzecią edycję rajdu im. Macieja „Okiego” Strugarka.

foto: Viola Golba-Sobolewska Galeria zdjęć

II Rajd motocyklowy im. OKIEGO Macieja Strugarka

logo-rajd-II

Stowarzyszenie ETYLINIARZE zapraszają do udziału :

II Rajd Motocyklowy im. OKIEGO-Macieja Strugarka
który odbędzie się 13.06.2015 roku. Start godzina: 11:00

Zgłoszenia przyjmuje Piotr „Siela” – 509-565-501 lub e-mail grzesiela@wp.pl
Komandor radju: Dawid Machowiak dawid@etyliniarze.pl

Osoby biorące udział w rajdzie proszone są o przyjazd od godziny 10:00 na teren rozpoczęcia rajdu.

siedziba Etyliniarzy „Yuma” za wąskotorówką. Mapa dojazdu: GOOGLE MAPS

Regulamin: (regulamin_IIrajd.pdf )

ZAPRASZAMY!!!

Otwarcie sezonu motocyklowego 2015 – podsumowanie

Foto Viola Golba Sobolewska_151_550

Dziękujemy wszystkim osobom które wzięły udział w rozpoczęciu sezonu motocyklowego 2015, a swój czas spędzili razem z nami w Środzie Wielkopolskiej, gdzie tego dnia wszystkie drogi prowadziły na teren Pachura Moto Center.

O godzinie 13:00 mszą polową prowadzoną przez ks. Edę Jaworskiego rozpoczęło się wielkie świętowanie, które trwało do późnych godzin wieczornych nad Jeziorem Średzkim. O godzinie 14:00 prawie tysiąc motocykli przejechało ulicami miasta nad jezioro, gdzie czekało na nich wiele konkurencji i atrakcji. Z pośród dmuchanych zamków i basenu z piłkami dla najmłodszych dla motocyklistów przygotowano strzelnicę, symulator jazdy na kole, hamownie oraz jazdy testowe motocyklami BMW (Dealer BMW Smorawiński Poznań) Dużym zainteresowaniem była również strzelnica oraz konkurencja w pomiarach głośności wydechu, a za najlepsze wyniki w konkurencjach czekały nagrody. [czytaj więcej]

Rozpoczęcie sezonu 2015 – aktualności

1382071_764729106922328_5580034453610971640_n

Podczas rozpoczęcia sezonu motocyklowego 2015 nad Średzkim Jeziorem wystąpi kapela „Hungry Blues” z Poznania

I o to jest, specjalna koszulka Pit Bull West Coast z podpisami zawodników oraz trenerów Ankos Zapasy Poznań. Na koszulce znajdują się podpisy miedzy innymi Borys Mańkowski, Daniel Skibiński „Skiba”, Michał Pietrzak, Bartosz Mazur, IVO, Piotr Niedzielski, Andrzej Kościelski….
Koszulkę w imieniu Ankosów przekazał prezes i manager klubu Pan Mariusz Stachowiak.
A więc już jutro podczas rozpoczęcia sezonu motocyklowego 2015 nad średzkim jeziorem odbędzie się licytacja koszulki, z której to dochód przeznaczony będzie dla podopiecznych Domu Dziecka w Bninie.

Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego 2015

plakat_rozp_2015

Znana jest już data organizacji Rozpoczęcia Sezonu Motocyklowego 2015 w Środzie Wielkopolskiej.

data: 25.04.2015
godz. 13:00

Pachura Moto Center
ul. Brodowska 40, Środa Wlkp
13:00 – przyjazd uczestników imprezy na plac Pachura Moto Center
13:15 – 13:45 – Msza św. (ks. Eda Jaworski)
14:00 – 14:30 – parada ulicami miasta
14:30 – 22:00 – piknik nad średzkim jeziorem
22:00 – oficjalne zakończenie imprezy

Nad jeziorem średzkim: 
wystawa motocykli BMW + jazdy testowe – Dealer BMW Smorawiński ul. Obornicka 235
hamownia motocyklowa – za najlepszy wynik w pomiarze, oczywiście nagroda!
wheelie machine (symulator jazdy na kole) – dla największego kozaka – również nagroda!
pomiar głośności w dwóch kategoriach: z wydechem i bez wydechu :-)

Hamownia, wheelie machine, jazdy testowe motocyklami BWM – gratis!

– zespoły muzyczne
– DJ4You
– ognisko z kiełbaskami
– strzelnica – cenne nagrody!

Trasa przejazdu: (aktualizacja)

Wyjazd z placu Pachura Moto Center, prosto Brodowską w kierunku centrum do wieży ciśnień, na skrzyżowaniu skręcamy w Niedziałkowskiego, Poselska, w prawo Hallera, w prawo Kilińskiego, w prawo Kościuszki, w lewo Szpitalna, Wiosny Ludów, Wałowa, w prawo Czerwonego Krzyża, w lewo Żwirki i Wigury, w lewo Wrzesińska, w prawo Nekielska, w prawo Dmowskiego, Plażowa – Jezioro Średzkie

WSPIERAMY !!
Jak co roku podczas imprezy rozpoczynającej sezon motocyklowy, tak samo teraz będziemy kwestować na rzecz zaprzyjaźnionego Domu Dziecka w Bninie. Podczas zakończenia sezonu motocyklowego 2014 połączonego z festynem „Dla Gosi” Zebraliśmy dzięki Wam 15,780zł (poczytaj) W tym roku również liczymy na Wasze dobre serca!!

Razem dla Dzieci – Twój 1% KRS 0000139426

33f6n93

To już kolejny rok, w którym zwracamy się do Państwa
z serdeczną prośbą o wsparcie działań podejmowanych na rzecz pełnej readaptacji społecznej powierzonych naszej opiece dzieci
i młodzieży. To dzięki Państwa ofiarności, w tym także 1% przekazywanemu na konto Stowarzyszenia Przyjaciół Domu Dziecka w Bninie, możemy realizować małe marzenia, a także niezwłocznie podejmować działania w zakresie wsparcia sfery zdrowotnej, a także terapii dzieci szczególnie doświadczonych. Państwa pomoc przełożyła się w minionym roku na niezapomniane przeżycia wychowanków z wycieczki do Trójmiasta,a także kolonii letnich w Białym Dunajcu. Działa także pełną parą pracownia fotograficzna, dając okazje i do zdobywania kompetencji zawodowych,i osiągania sukcesów
w różnego rodzaju konkursach. Będziemy nadal inwestować
w przyszłość dzieci, które wymagają natychmiastowych specjalistycznych działań zdrowotnych i terapeutycznych.Zapraszamy na naszą stronę www.domdzieckabnin.powiat.poznan.pl na której można śledzić relacje z ważniejszych działań podejmowanych, także dzięki Państwu, na rzecz wychowanków oraz codzienność w naszym Domu.
Dziękujemy za Wasz dar serca.

 

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Easter greeting card with paper eggs

na silniku: WordPress | projekt: sg-studio |